Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

A Városházán fogadták az ifjúsági olimpia fehérvári úszónőjét

Sebestyén Dalmát fogadta szerdán délután Székesfehérvár polgármestere, Cser-Palkovics András a Városházán. A fehérvári úszó ötödikként zárt a Nankingban, augusztusban rendezett ifjúsági olimpián. A fehérvári Hullám 91 versenyzője 200 méter mellen is bejutott a fináléba, ahol az 5. helyen végzett. Ugyanezt az erdményt érte el korábban 200 pillangón, hatodik volt 200 vegyesen, hetedik 100 mellen, és nyolcadik 50 mellen.

Cser-Palkovics András polgármester gratulált az elért eredményekhez és további sok sikert kívánt a város nevében a fehérvári sportolónak. A városházi fogadáson Östör Annamária egészségügyi- és sporttanácsnok is gratulált a Hullám 91 versenyzőjének.
Sárdi Ákos elmondta, hogy maximálisan elégedett a teljesítménnyel és abszolút bizakodással töltik el Sebestyén Dalma időeredmények. Nagyon szoros, nagyon kemény mezőnyben versenyzett Dalma, ahol közel volt a dobogó is. Az ifjúsági olimpiával egyidőben volt a felnőtt EB, ahol szintén hasonló időket úsztak Sebestyén Dalma versenyszámában. Jövőre a világbajnokságon szeretnénk szépen szerepelni
Sebestyén Dalma nem számított arra, hogy 50 mellen bekerül a döntőbe, azonban öt versenyszámból négy egyéni csúcsot úszott, ami nagyon bíztató. „Nagyon örülök ennek, mert sokan egy úszásra specializálódnak csak. Össze voltam törve, hogy nem sikerült dobogóra állni, de nincs miért bánkódni, mert jó időket úsztam. Most még keményebb felkészülést tartunk majd, hiszen sok tartalék van még az edzésekben. Ennek köszönhető, hogy mindig tudtam javítani az eredményeken.”

„Még nem vagytok a célban, de ez a világverseny is bizonyította, hogy a legmagasabb cél, két év múlva, a szereplés a riói felnőtt olimpián nem elérhetetlen.” – mondta dr. Cser-Palkovics András polgármester a kötetlen élménybeszámoló zárásaként. „A város minden támogatást megad azoknak a versenyzőinek, akik esélyesek arra, hogy olimpián képviseljék Székesfehérvárt, és erre reális esélyünk jelenleg úszásban, öttusában és atlétikában lehet. Miben tudunk most segíteni?” – kérdezte a polgármester, mire Sárdi Ákos a nemzetközi versenyekre való felkészüléshez szükséges rajtkövek beszerzésének fontosságát jelezte. A város polgármestere megígérte, hogy ez nem lehet akadálya a további sikereknek, és bejelentette az uszodai sátor felállításának időpontját is: október 1-től megfelelő körülmények állnak rendelkezésre az úszóknak az uszodában a 2015-ös világbajnokságra, majd a két év múlva esedékes riói olimpiára való felkészüléshez.