Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Fehérvári kosártorna: megint nyert a Nagyvárad

A háromcsapatos kosár hétvége második mérkőzésén az Albát legyőző CSM Oradea a szlovákiai BC Prievidza ellen játszott. Az első negyedet magabiztosan hozták a románok, utána viszont a fáradtság jeleit mutatták és fordított az ellenfél. A meccs csak a hosszabbításban dőlt el, a végén remekül védekező román együttes második találkozóját is megnyerte Fehérváron. A szlovákok vasárnap az Albával játszanak.
Az első negyed inkább a nagyváradiakról szólt, de hiába vezettek nyolccal, a másodikban (akárcsak az Alba ellen) leadták előnyüket. Szünet után egy triplapárbajt követően már kilenccel is vezetett a Prievidza, de ez sem döntötte el a meccset, mert, mint az első napon, nagyot küzdött a CSM Oradea. A román kulcsemberek közül ugyan több nem remekelt ezúttal, aminek a kevesebb mint 24 óra alatt játszott két meccs is az oka lehetett, de az utolsó két perc elején ismét kiegyenlítettek. Csak a hosszabbítás döntött, amit 7-0-lal nyitott a nagyváradi csapat, s végül második fehérvári meccsét is megnyerte a Marcus Hatten vezérelte együttes.

BC Prievidza - CSM Oradea 81-89 (15-23, 22-10, 24-24, 16-12, 8-16) hosszabbítás után

Legjobb dobók: Marics 19/15, Hovanak 14/9, Evans 12, Klarics 11, illetve Hatten 21/3, McGhee 17, Markovics 15/9, Szubotics 9.

Vasárnap 19 órakor Alba Fehérvár - Prievidza találkozót rdneznek a Vodafone Sportcsarnokban.