2024. Szeptember 08. Mária, Adrienn

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Kultúra  -  2016. 06. 13. 05:24  -  www.szekesfehervar.hu
Az Alba Regia Táncegyüttes is közreműködik az 1956-os forradalomra emlékező táncjátékban
  
Az 1956-os forradalom 60. évfordulójára készült nagyszabású történelmi táncjátékot mutatnak be június 18-án a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, melyben az Alba Regia Táncegyüttes is közreműködik

Az előadásban közreműködik a Duna Művészegyüttes, a Magyar Állami Népi Együttes, a Magyar Táncművészeti Főiskola, a székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes, a Bartina Néptánc Egyesület (Szekszárd), a Bihari János Táncegyüttes (Budapest), a Bem Táncegyüttes, a Csepel Táncegyüttes (Budapest), a Forrás Néptáncegyüttes (Százhalombatta), a Tököli Délszláv Hagyományőrző Táncegyüttes, valamint a Katasztrófavédelem Központi Zenekara.
Az '56 Egy nép kiáltott... című produkció a 20. század meghatározó évtizedeinek történelmi és kulturális fordulópontjait idézi meg a zene és a tánc nyelvén. Az előadás sodró zenei kísérettel, látványos koreográfiákkal, harcosan, romantikusan, szatirikusan, búsan és optimistán megfogalmazva ragad ki jeleneteket ezekből az időkből. A produkció a forradalmat állítja a középpontba: visszaidézi azokat az állapotokat, amelyek a terror elleni szabadságharchoz vezettek, és megjeleníti a forradalom utáni időket, eljutva egészen a máig.

A Mucsi János által rendezett és koreografált egészestés előadás az idősebbek számára nosztalgikus, a fiatalabbaknak egy rendhagyó történelem óra élményét nyújthatja. A produkcióban szerkesztő koreográfusként működik közre Juhász Zsolt, valamint Mihályi Gábor. A darabban a magyar nyelvterület néptánc-hagyományai, a kornak megfelelő táncműfajok - tangó, rock and roll -, és a kortárs színpadi tánc is megjelenik. A jelenetek egy részében a szólisztikus megfogalmazás, máskor a csaknem kétszáz táncos elsöprő energiája ad drámai hangsúlyt az előadásnak. A darab zenei szerkesztője Pál István Szalonna. Az előadásban a korszakokat jellemző dallamvilág, és a nép akkori lelkületét, érzéseit leíró szövegek csendülnek fel. A produkciót a színpadi képeket aláfestő, felerősítő és kiegészítő háttérvetítés teszi teljessé.