2024. Augusztus 02. Lehel

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Közélet  -  2016. 08. 23. 12:05  -  Gáspár Péter, Fotó: Simon Erika
Fejér Megyei Szakmai Tanévnyitó - csökkenhetnek a diákok terhei
  
 Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Oktatási Hivatala a Városháza Dísztermében tartotta Fejér Megyei Szakmai Tanévnyitó konferenciáját. A szakmai tanácskozásra meghívást kapott valamennyi Fejér megyei közoktatási intézmény vezetője. A konferencián Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár a tananyag csökkentésének lehetőségeiről és a szakgimnáziumok elindításáról is szólt.
A konferencián Galambos Zsuzsanna, az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központjának főosztályvezetője köszöntötte a résztvevőket, majd Brájer Éva alpolgármester mondta el köszöntő beszédét. "Az élet rendjeként a megszerzett évek tapasztalatával, bölcsességével, megszerzett tudásával tanítottuk, neveltük gyermekeinket. Ma sokszor huncut, elnéző mosollyal ők próbálnak minket segíteni a Google világában. Némiképp rémülten csodálkozva próbálunk eligazodni a társas kapcsolatok virtuális Facebook síkján.Tudjuk, hogy mi zajlik körülöttük, körülöttünk? Biztonsággal mozgunk ebben a világban?" - tette fel a kérdést köszöntőjében Székesfehérvár alpolgármestere.
Brájer Éva köszöntőjében arra is felhívta a figyelmet, hogy veszni látszanak gyermekeink énjéből az alapértékek. ".. A bennem rejlő képességet kihozni magamból maximálisan, szorgalommal, tenniakarással élni a mindennapjaimat. Félek, ma többen vannak azok, akik a lehető legkisebb energiabefektetéssel szeretnének elboldogulni az életükben és megszerezni mindazt a kecsegtető világi hívságot ami a reklámokból rájuk zúdul." - fogalmazott az alpolgármester, aki szerint az oktatás problémája nem politikai kérdés, hanem az egész társadalmunkat érintő probléma.
A konferencián Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár az oktatás legaktuálisabb kérdéseiről szólt. A diákok leterheltségének csökkentésével kapcsolatban Sipos Imre államtitkár kiemelte, a tanárok szabad kezet kapnak, hogy tantestületi értekezlet keretében döntsenek a tananyag csökkentéséről. "Olyan vitáról van szó, amit a szakmának kell eldönteni, két hónap alatt azt a vitát eldönteni, hogyan legyen a másodikas gyereknek kevesebb óraszáma nem lehetett volna, ezért történt az a megoldás hogy a tegnapi naptól az Oktatásfejlesztő és Kutatóintézet honlapján elérhetőek azok a tanmenet javaslatok, amelyek kicsit súlytalanítják a kerettanterveket és nagyobb szabadságot adnak a pedagógusnak arra vonatkozóan, hogy mit használ fel a kerettantervekből. Ezek NAT kompatibilis anyagok lesznek." - mondta el az államtitkár, aki tájékoztatta a résztvevőket arról is, hogy az erre vonatkozó rendelet elkészült, miniszteri aláírásra vár. Ugyanebben a rendeletben fogják legalizálni azt a jó pedagógiai gyakorlatot, amit most is a legtöbb tanítónő az első két évfolyamon használ, hogy a 45 perces órában játszani is engedi a gyerekeket.
Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár beszámolt arról is, hogy a szakgimnáziumokat elindítják szeptember 1-jétől, komoly feladata lesz a tanévnek, hogy a közismereti és szakmai tantárgyak kerettanterveinek illesztését folyamatosan monitorozzák. Az államtitkár szerint megtörténik a komplex természettudományos tantárgy bevezetése is.