2024. Szeptember 04. Rozália, Róza, Ida

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Kultúra  -  2016. 11. 22. 11:38  -  www.szekesfehervar.hu
Jótékonysági gálaesttel ünnepelték a Viktória Központ jubileumát
  
 „Szeretünk Viktória” hétfőn este különleges zenés-táncos estet rendeztek a Vörösmarty Színházban. A gálaest bevételét a Viktória Rehabilitációs Központ működésének támogatására fordítják. Az esten fellépett többek között Buch Tibor, Keller János, Váradi Eszter Sára, Schwartz Dávid és Majsai-Nyilas Tünde is. Az est házigazdája Ihos József volt, aki legfőképpen „csak” Kató néniként ismert, ám íróként és előadóként, mégis a hazai szórakoztató műfaj egyik legsokoldalúbb képviselője.
Buch Tibor, Keller János, Váradi Eszter Sára, Schwartz Dávid és Majsai-Nyilas Tünde, az Alba Regia Táncegyüttes ifjúsági csoportja, a Fantázia Duett, a Megadance Táncstúdió, a Roll Dance Budapest Kerekesszékes Kombi Táncegyüttes is fellépett a Vörösmarty Színházban rendezett jótékony célú zenés-táncos esten. A Viktória Központ idén ünnepli megalakulásának 20. évfordulóját és a nemes alkalomból különleges jótékonysági estet szerveztek.
Az est házigazdája Ihos József volt, aki legfőképpen „csak” Kató néniként ismert, ám íróként és előadóként, mégis a hazai szórakoztató műfaj egyik legsokoldalúbb képviselője. Sokoldalúságát bizonyítja, hogy a dalszövegírástól, a filmforgatókönyvig, gegfilmtől a színpadi drámáig, szinte minden műfajban és szinte minden jelentős művésznek írt már.
Az est bevételét a Viktória Rehabilitációs Központ működésének támogatására fordítják. Brájer Éva alpolgármester ünnepi köszöntőjében felidézte, hogy a Viktória Központ történte a rendszerváltás után kezdődött, a Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesületének 1991-ben sikerült megkapnia a volt szovjet óvoda ingatlanját, és ezzel lehetőség nyílt arra, hogy létrehozzák Székesfehérváron Magyarország első önálló életre felkészítő központját több ezer mozgássérült ember érdekében. Hosszú éveken keresztül gyűjtötték a pénzt és vettek részt minden pályázaton, ahol ilyen programmal támogatást lehetett nyerni. Ennek eredményeképp 1996 őszére készült el a Viktória Rehabilitációs Központ nappali részlege.
 
A Viktória központ esetében még ma is az a „legkülönlegesebb” és a legértékesebb, hogy egy civil szervezet, maguk az érintett rászorulók, az itt élő mozgássérült emberek hozták létre, építették fel és a mai napig is részt vesznek az intézmény működtetésében, vezetésében. Ma Magyarországon még mindig elég ritka, hogy egy ekkora intézményt egy civil szervezet épít fel és működtet, és hogy ebben az érintettek maguk is aktívan részt vesznek. Az esten átadták a Viktória díjat is dr. Szepes Andrásnak.