2024. Szeptember 04. Rozália, Róza, Ida

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Kultúra  -  2016. 11. 29. 08:23  -  www.szekesfehervar.hu
Irodalmi estek és könyvbemutatók a Szent István Király Múzeumban
  
Irodalmi estek, könyvbemutatók közül válogathatnak az érdeklődők a Szent István Király Múzeum heti programjai között. A másik forradalom – alternatív ötvenhat novelláskötet és Lukács László néprajzi tanulmánykötete mellett Nádasdy Ádám Dante-fordításával és A Szent István Király Bazilikájának utóélete című kiadvánnyal ismerkedhetünk meg kedd és péntek között.
Irodalmi est keretében mutatják be A másik forradalom – alternatív ötvenhat című novelláskötetet a Múzeum Országzászló téri épületében november 29-én, ma 18 órakor. Gaborják Ádám beszélget a kötet két szerzőjével, Babiczky Tiborral és Márton Lászlóval a szépirodalmi kiadványról, amely ’56-ot a ’Mi lett volna ha…?’ kérdés felől közelíti meg. A kötet szerzői között találhatjuk például Bereményi Gézát, Berg Juditot, Dragomán Györgyöt, Gerlóczy Mártont, Márton Lászlót és Vámos Miklóst.
Szintén az Országzászló téri épületben mutatják be november 30-án, szerdán 15 órakor Lukács László Objekte, Lebensformen, Volksbräuche. Thematische volkskundliche Abhandlungen (Tárgyak, életformák, népszokások. Tematikus néprajzi tanulmányok) című kötetét. A könyvet Dr. Kisbán Eszter néprajzkutató, egyetemi tanár ismerteti és ajánlja a közönségnek, a fordításról Lukács Miklós szakfordító beszél.
Izgalmas utazásra invitálnak december 1-jén, csütörtökön 18 órakor az Új Magyar Képtárban: Jöjjön velünk a túlvilágra! címmel Nádasdy Ádámmal Czinki Ferenc beszélget a Dante-fordításáról. Ahogy a Múzeum programajánlójában szerepel: „Ezt a könyvet akár ’Emberi Színjátéknak’ is nevezhetnénk, pedig kizárólag halottak szerepelnek benne – no de van ennél élettelibb, színesebb, kalandosabb történet?” – minden bizonnyal kiderül az izgalmasnak ígérkező irodalmi esten.
A Csók István Képtárban december 2-án, pénteken 16 órakor A Szent István Király Bazilikájának utóélete. A Középkori Romkert 1938-tól napjainkig című tanulmánykötettel ismerkedhetnek meg a történelembarátok. A kiadvány számos új, eddig publikálatlan fényképet és sok új szakmai eredményt közöl, új megközelítésben. A szerzők különböző szakterületeket képviselnek: Gärtner Petra, Bubryák Orsolya, Rácz Piroska, Mentényi Klára, Demeter Zsófia és Biczó Piroska olvasatában kerülhetünk közelebb a Romkert történetéhez. Róth Péter alpolgármester köszöntője után Kulcsár Mihály, a Szent István Király Múzeum igazgatója mutatja be a kötetet. A programokra minden olvasót, érdeklődőt szeretettel várnak! A Szent István Király Múzeum programjairól IDE kattintva lehet tájékozódni.