2024. Szeptember 02. Rebeka, Dorina, Renáta, Ingrid, István

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Kultúra  -  2017. 02. 02. 18:16  -  www.szekesfehervar.hu A cikk VIDEÓT tartalmaz
VUK - Fehérváron is teltházas előadásokon kápráztatta el a gyerekeket az Inversedance
  
Szerdán és csütörtökön délután is zsúfolásig megtelt gyerekekkel a Vörösmarty Színház nézőtere. A Nemzeti Táncszínház szervezésében az Inversedance - Fodor Zoltán Társulat VUK című darabjára a Misi Mókus bérlet apró tulajdonosait várták. Sokféleképpen láthattuk már Fekete István klasszikusát, tánccal azonban igazi különlegesség, nem csak gyerekeknek.
Amikor három éve a Művészetek Palotájában a Nemzeti Táncszínházzal karöltve először előadtuk a darabot sokan megkérdezték tőlem, hogy miben más tánccal a Vuk: egy összművészeti alkotás, hiszen van benne próza és ének, de a tánc a gerince a darabnak - mondta a csütörtöki fehérvári előadás előtt Fodor Zoltán táncművész koreográfus. Megpróbáljuk nonverbálisan elmondani azt, ami a leglényegesebb a Vuk-ból, így a gyerekekhez is közelebb tudja vinni a táncot és a mozgáskultúrát az előadás. A drámai részek kevésbé hangsúlyosak, igyekeztek inkább a szórakoztató elemekre helyezni a hangsúlyt. Összesen 14-en szerepelnek az előadásban: egy énekes, mindenki más táncművész. Éppen Székesfehérváron volt egyébként decemberben a darab századik előadása. 

Fekete István meséje ez idáig még sosem kelt életre táncszínpadon, most azonban megelevenednek a jól ismert figurák: Karak, Vahur, Tás, a „Simabőrű” és még számos szereplő mellett természetesen Vuk is, akinek játékos, eleven karakterében minden gyerek magára ismerhet. Csalafinta csínytevésein és kalandozásain keresztül a kis róka a gondoskodó szeretet segítségével fedezi fel az életet.
Volt egy nagyszerű élményünk, amikor Fekete István örökösei is eljöttek megnézni a darabot Amerikából és nagyon pozitív élményeik voltak nekik is az előadásról. A gyerekek pedig gyakorlatilag az első perctől kezdve, néhány drámai rész kivételével "végigtombolják" az előadást. "A gyerekprodukciókkal az is egy fontos célunk, a szórakoztatás mellett, hogy a gyerekeket be tudjuk hívni a színházba és, hogy későbbiekben fogékonyak legyenek a felnőtt produkciókra is, illetve be tudják majd fogadni a kortárs produkciókat is." - emelte ki Fodor Zoltán táncművész koreográfus.