Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Sport hírek  -  2014. 09. 23. 14:28
Jubileumi 10. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztivál a Csónakázó-tónál
 2014-ben a jubileumi 10. Fehérvári Sárkányhajó Fesztivál zárja idei fesztivál- szezont. Az eseményre kilátogatók összesen négy fő versenykategóriában vehetnek részt. A programnak a Vidámparki tó ad otthont szeptember 26-28 között. A minden évben népszerű megmérettetésre péntekig lehet még nevezni. A hétvégi versenyhez szükséges dokumentumok letölthetők a Sárkányhajó Fesztivál hivatalos honlapjáról.
Sport hírek  -  2014. 09. 23. 10:20
Így bringázz ősszel - hasznos tippek a BikeSide-tól
 Az őszi időjárás beköszöntével sem kell lemondani a bringázásról, ha néhány egyszerű tanácsot figyelembe veszünk. A nyirkos, csúszós aszfalt miatt ilyenkor a gumik tapadására, a láthatóságra nagyobb hangsúlyt kell fektetni. A könyök-és térdmelegítők pedig a csípős reggeleken is óvják az izületeket.
Sport hírek  -  2014. 09. 23. 08:45
Fennállásának 25 éves évfordulóját ünnepli az Albatrosz Repülő Egyesület
 Az Albatrosz Repülő Egyesületet 1989-ben tíz, a repülésért elkötelezett sportember alapította Fehérváron. A fejlődés mérföldköveire emlékezve tartják ünnepi közgyűlésüket az Albatrosz Repülő Egyesület szakosztályai 2014. szeptember 26-án pénteken 17 órakor a Városháza Dísztermében.
Sport hírek  -  2014. 09. 22. 17:11
Szezonzáró ARAK-aranyak az összetett bajnokságon
A 2014-es szabadtéri szezon utolsó pálya országos bajnoksága hazai körülmények között, a Bregyó-közi atlétikai központban került megrendezésre. Az atlétikai különböző versenyszámait ötvöző, összetett országos bajnokságon ismét bizonyították az Alba Regia Atlétikai Klub serdülői, hogy az ország legjobb utánpótlása Fehérváron van.
Sport hírek  -  2014. 09. 22. 15:03
Horváth: Ennyi hiányzóval is a győzelem a célunk
Szombaton jó elsősorban jó védekezéssel és igazi csapatmunkával verte a Fehérvár KC a Dunaújvárost 23-19-re a megyei rangadón. A győzelemnek ára volt, Herr Anitára ugyanis hosszú kihagyás vár, miután a találkozón elszakadt az Achillese. A csapatnál azonban nincs pánik, két pontért utazik majd szombaton az együttes Érdre.
Sport hírek  -  2014. 09. 22. 11:42
Három vereség az Alba mérlege a szlovákiai tornán
Az Alba Fehérvár győzelem nélkül zárta újabb felkészülési tornáját. A Prievidza otthonában a német Göttingen és a szlovén Rogaska szoros, a házigazda Prievidza sima meccsen verte a fehérváriakat. Mentség lehet, hogy Simon Balázs el sem utazott a tornára, és az első számú irányító helyettese, Tóth Péter is megsérült. Sok munka vár még Marcel Tenter csapatára.
Sport hírek  -  2014. 09. 22. 09:01
Átadták a nyugdíjas sportvetélkedő résztvevőinek a díjakat
 Fehérvár Önkormány- zata, a Polgármesteri Hivatal Civil, Ifjúsági és Sportirodája sport vetélkedőt szervezett a nyugdíjasoknak. A nyolcfős csapatok részére létrehozott program 2014. évi döntőjét az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Öreghegyi Nyugdíjas Klubja nyerte meg, megelőzve a második helyezett Vörösmarty Mihály LSE Nyugdíjas Klubot. A játékos vetélkedőn résztvevőknek a hétvégén nyújtotta át a díjakat Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok.
Sport hírek  -  2014. 09. 21. 20:07
Már nem mumus a Ljubljana, négyet ütött a Volán
Hétszer nyert zsinórban Fehérváron az Olimpija Ljubljana, legutóbb az emléktorna döntőjében is udvariatlan vendégnek bizonyult - volt tehát miért visszavágni neki. És meg is tette a Fehérvár AV19, lenullázta a szlovén mumust. Az első harmadban szó szerint, hiszen kapura sem lőttek a zöldek, és az egész mérkőzés nagy Volán-fölényt hozott. Marino duplázott, Sarauer és LoVecchio tette teljessé a diadalt.
Sport hírek  -  2014. 09. 20. 20:27
Egy félidő, két gól, két piros - Szombathelyen sem hibázott a Vidi
Az első félidőben már kétgólos előnybe került a Videoton Szombathelyen, ráadásul két hazai játékost is kiállított a játékvezető. Nikolics Nemanja folytatta elképesztő gólgyártását, Gyurcsó pedig a gólpasszok terén mutat hasonló eredményességet. Szünet után kényelmesen és újabb gólt már nem szerezve őrizte előnyét a továbbra is száz százalékos Vidi.
Haladás - Videoton 0-2 (0-2)
Sport hírek  -  2014. 09. 20. 20:22
A Fehérvár KC nyerte a megyei rangadót
A Fehérvár KC szoros első félidő után, kiváló védekezésének, és többek között Natasa Savko kapus remek teljesítményének köszönhetően négy góllal verte a megyei rangadón a Dunaújvárost. A győzelem sajnos vezéráldozattal is járt, Herr Anitát kellett a szünetben kórházba vinni Achilles-szakadás gyanújával.
Fehérvár KC – Dunaújváros 23-19 (11-12)