Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Sport hírek  -  2015. 05. 16. 20:24  -  Kaiser Tamás
Győzött és ezzel biztos hatodik a Fehérvár KC

Hazai pályán 27-22-re győzte le a Fehérvár KC a Debrecent a női kézilabda bajnokság középházi rájátszásának utolsó előtti körében, ezzel pedig eldőlt, hogy a Bakó Botond vezette gárda a hatodik helyen fejezi be a bajnokságot.

Sok góllal, és gyengébb védekezéssel kezdték a csapatok a Fehérvár KC – Debrecen összecsapást. Tíz percnyi játék után 7-6-ot mutatott az eredményjelző, pedig ekkor már Kiss Éva és a túloldalon Horváth-Pásztor Bettina is rendelkezett saját statisztikájában védéssel. A mérkőzés ennek is köszönhetően hullámzó volt, az első negyedórában hol az 2-3 góllal vezetett az FKC, hol pedig visszazárkózott mínusz egyre a Loki. A 17. percben aztán Bakó Botond szinte sort cserélt, beküldte Mayert, Májert, Shteriovát, Herrt és Tanabét is, ez a döntés pedig jónak bizonyult, Tanabe és Shteriova gyors egymás után dobott két-két gólt, amivel ötgólosra hízott a fehérvári előny, ami a szünetig ki is tartott.

A második félidő Kiss védésével, és Hajduch Csenge góljával indult, de a debreceniek nem adták fel, és kemény munkával negyed óra alatt az egyenlítés lehetőségéig jutottak. De csak addig, mert 20-19-es állás után jött Herr, Becséri, Shteriova valamint a szurkolók által a szezon legjobbjának megválasztott Mayer, és újra öttel ment az FKC. A hajrában háromnál közelebb már nem tudtak jönni Karnikék, és Tilinger egy hármas sorozattal minden kérdést el is döntött az utolsó percekben, a Fehérvár 27-22-re nyert, ezzel pedig bebiztosított hatodik pozícióját a bajnokságban. Az FKC május 21-én, csütörtökön, Siófokon játssza utolsó tétmeccsét a szezonban, ezt követően 29-én jön a tíz évvel ezelőtti EHF-kupa győztes csapat elleni gálamérkőzés.

Fehérvár KC – Debrecen 27-22 (17-12)
Fehérvár: Kiss, Szendrey – Májer, Boldizsár, Tanabe 3, Csáki 3, Tilinger 4(2), Horváth 2, Bogoszavljevics 1, Becséri 2, Hajduch 3, Herr 1, Mayer 1, Emberovics 3, Shteriova 4.