Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Sport hírek  -  2015. 05. 21. 19:37  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
Kétgólos siófoki vereséggel zárta a szezont a Fehérvár KC

A középház legjobb csapatánál vendégeskedett a Fehérvár KC a női kézilabda-bajnokság utolsó fordulójában. A Siófok korábban simán nyert Fehérváron is, most azonban megszorongatta a Balaton-parti csapatot az FKC. Szünetben még Hajduchék vezettek két góllal, a második félidőben már néggyel is, de fordított és ismét nyert a Siófok.

Már korábban eldőlt, hogy a Siófok ötödik, a Fehérvár hatodik helyen végez, legfeljebb a presztízs volt a tét a két csapat meccsén. nem nagyon tudtak egymástól elszakadni, az első félidő nagy részében egy-két góllal vezettek a hazaiak. 10-9 után azonban zsinórban négy fehérvár gól jött, és Herr Anitáék a szünetig már nem is engedték ki kezükből az előnyt, 13-11-re vezettek. A második félidőben is úgy tűnt, meglepheti a dán edzőjével még veretlen favoritot Bakó Botond csapata, Bogoszavljevics és Emberovics góljával már néggyel tartott előrébb.
Csakhogy ekkor beindult Erdősi, és a Siófok válogatott szélsője lerohanásokból egyenlített. Jól védekezett mindkét csapat, meg kellett küzdeni a gólokért, melyekből a hajrában a hazaiak szereztek többet, a Fehérvár egy hétperces etapban egyet sem, és ez döntőnek bizonyult. Négy és fél perccel a vége előtt ötre nőtt a Siófok előnye, amit már csak csökkenteni tudott a jól küzdő FKC - így végül egy tisztes vereséggel zárta a 2014/15-ös szezont - hatodik helyen.

Siófok - Fehérvár KC 24-22 (11-13)