Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Újabb vereséget szenvedett a Videoton FC - kiesőhelyen a bajnokcsapat

Az OTP Bank Liga hatodik fordulójában a tizenegyedik Videoton FC a tabella hetedik helyén álló MTK Budapesthez látogatott. Az eseménytelen első játékrészt követően a második félidőben valamelyest nagyobb sebességfokozatra kapcsoltak az együttesek, de élvezetes játék ekkor sem alakult ki. Végül a fővárosi kék-fehérek győzni tudtak a Videoton ellen Kanta tizenegyesével. Az újabb vereség pedig azt is jelenti, hogy hat forduló után kiesőhelyen áll három pontjával a Vidi.
 Zsinórban négy tétmérkőzést veszített el a közelmúltban a Videoton FC (melyben két bajnoki és két nemzetközi kupameccs szerepelt), így égető szüksége volt Gyurcsó Ádáméknak a három pont megszerzésére a vasárnapi összecsapáson. Pető Tamás összesen három helyen változtatott a Lech Poznan-nal szembeni vesztes Európa-liga-selejtezőhöz képest. Bekerült a kezdőbe Feczesin Róbert, Kovács István, valamint Juhász Roland is, aki még a BATE Boriszov ellen szenvedett sérülést. A fehérvári alakulat a Danilovics - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Fejes - Oliveira, Kovács, Simon, Pátkai - Gyurcsó, Feczesin összetételű kezdő tizeneggyel vette fel a harcot a tabella hetedik helyét elfoglaló MTK ellen.

Az MTK alkalmi otthonaként szolgáló Illovszky Rudolf Stadionban a találkozó első próbálkozása a hatodik percben az MTK, no meg Thian nevéhez fűződött, aki egy beívelt szabadrúgás után bólintott jócskán fölé. A 7. percben Feczesin vezethette rá viszonylag szabadon az MTK védelmére a labdát, majd 20 méteres lövése körülbelül egy méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot. A 11. percben Juhász Roland nyert fejpárbajt egy Vidi-szögletnél Vukmirral szemben, de Thian próbálkozásához hasonlóan a Videoton csapatkapitánya is célt tévesztett. A 20. percben ismét Juhász veszélyeztetett Gyurcsó jobboldali szöglete után, de ezúttal sem kellett bravúrt bemutatnia Hegedűs Lajosnak. Juhász aktivitását igencsak megirigyelte Vinícius, aki egy perccel később Gyurcsó térfél közepéről belőtt szabadrúgását csúsztatta kevéssel a kapu mellé.

A találkozó addigi legnagyobb helyzetét a Videoton alakította ki a 33. percben. Fejes mintaszerűen robogott el a baloldalon, majd középre adott labdáját Feczesin senkitől sem zavartatva 10 méterről bombázta a kapu fölé – hatalmas ziccer maradt ki! A két együttes múltja, történelme és nimbusza okán joggal illethettük a kezdő sípszó előtt a „rangadó” szóval a meccset. A csapatok „teljesítménye” alapján azonban talán még az edzőmérkőzés is túlzásnak hangozhat az első 45 perccel kapcsolatban. A Videoton minimális mezőnyfölényt tudott csak kialakítani, ezen kívül a próbálkozásai javarészt a pontrúgásokra szorítkoztak. Az viszont mindenképpen pozitívum volt az elmúlt hetekhez képest fehérvári szempontból, hogy a Vidi szervezettebben futballozott, valamint Juhász Roland is jó erőben pörögte végig az első játékrészt.
 A második félidőt a Videoton kezdte aktívabban. A 48. percben egy gyorsan elvégzett Szolnoki szabadrúgás után Oliveira kissé kisodródott szögből lőtt csúnyán a bal felső sarok fölé. Az 50. percben Gyurcsó balösszekötő helyéről rábombázott szabadrúgását Hegedűs paskolta ki a jobb alsó elől. Az 54. percben az MTK Budapest is hatalmas ziccert hagyott ki. Egy jobboldali passz után a Vidi-tizenhatosán belül Torghelle remekül készítette le a labdát Kanta Józsefnek, aki futtából irgalmatlan erővel tüzelt 12 méterről, lövése azonban a keresztlécen csattant. Három perccel később ismét az MTK előtt adódott kecsegtető alkalom a gólszerzésre. Egy hazai kontra után azonban Kanta döntő szituációban pontatlanul passzolt Hrepkához, aki elől Szolnoki takarított.

A találkozón jobbára a küzdelem dominált, helyzeteket is csak elvétve fedezhettek fel az Illovszky Rudolf Stadionba kilátogatók. A 63. percben már Danilovicsnak is közbe kellett avatkoznia – igaz, Bese erőtlen fejese nem állította komoly feladat elé a Vidi kapusát. Két perccel később majdnem megszerezte a vezetést a Videoton: Gyurcsó baloldali szögletét követően Pátkai bólintott fél méterrel a bal alsó mellé. Ahogy múlt az idő, az MTK kezdett egyre veszélyesebben játszani, a 70. percben Gera Dániel 16 méteres erős lövését fogta Danilovics.

A 80. percben aztán a teljes döbbenet lett úrrá a Videoton együttesén. Egy hazai szöglet után Feczesin kézzel ütött bele a labdába, Kassai Viktor játékvezető pedig némi gondolkodás után büntetőt ítélt. A tizenegyest az MTK Budapest játékmestere, Kanta József nagy magabiztossággal passzolta a bal alsó sarokba. A hátralévő időben a Videoton kétségbeesetten küzdött legalább az egy pontért, így Juhász is rendre felhúzódott a csatársor vonalába a felívelt labdáknál. A hőn áhított egyenlítés azonban nem jött össze a Videotonnak, amely az MTK Budapest ellen már az ötödik vereségét szenvedte el a bajnokságban, ráadásul Juhászt azonnali pirossal állította ki Kassai a hosszabbítás második percében, szövegelés miatt. Ezt követően sem vár egyszerű feladat a fehérvári labdarúgókra: jövő csütörtökön visszavágó az Európa-liga-selejtezőjében a Lech Poznan ellen, majd vasárnap a DVSC látogat Sóstóra…

MTK Budapest – Videoton FC 1-0 (0-0)
G.: Kanta (tizenegyesből)