Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

XXIV. Marton Imre Asztalitenisz Emlékverseny a Hétvezérben

1993 óta minden évben asztalitenisz tornával emlékeznek a sportág szerelmesei Marton Imrére, Székesfehérváron. Marton Imre nemcsak asztalitenisz edzőként dolgozott, de a Fejér Megyei Asztalitenisz Szövetség elnökeként is előmozdította a sport ügyét. Az egyesületek számára szervezett felnőtt és ifjúsági versenyen több küzdelmes meccset is játszottak a felek a hétvégén.
A sportos program megnyitóján Volsik János szervező (Honvéd Szondi SE) köszöntötte a résztvevőket, aki elmondta, hogy a nevezési felhívásra 8 Fejér megyei egyesület 29 férfi és 15 ifjúsági korú fiú versenyzője jelentkezett. A házigazda Hétvezér Általános Iskolában 5 versenyszámban, 8 asztalon folytak a megmérettetések. A versenybíróság tagjai Végh György és dr. Göde Andrea voltak.
Az egyesületi éremgyűjtésben a dunaújvárosiak (DUEDSE) vitték el a pálmát 5 éremmel (2 arany, 3 ezüst), de 5 érmet szerzett a Sárbogárd AK is (1 arany, 4 bronz). A Honvéd Szondi SE és a Polgárdi VSE egyaránt 3-3 azonos érmet gyűjtött (1 arany, 2 bronz). A legeredményesebb versenyző épp a legfiatalabb asztaliteniszező lett: a dunaújvárosi Bíró Bálint (DUEDSE) egyéniben aranyat, párosban ezüstöt szerzett. Nagy küzdelmek sorozata után a férfi egyéni aranyérmese Jakab Gábor (DUEDSE), a vigaszágon Kása Gábor (Polgárdi VSE) lett. A férfi páros győztese a Szondi SE kettőse – Engelmann Zsolt – dr. Volsik Tibor – lett. A fiúk mezőnyének élére Bíró Bálint került, párosban a Zádori Dávid - Búzás Ádám (Sárbogárd AK) kettős jeleskedett.