2024. Szeptember 10. Nikolett, Hunor, Miklós

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
 Gazdaság - 2007. 06. 20.
Csak együtt sikerülhet - partnerség-építő képzések a régióban
 A Nemzeti Fejlesztési Terv keretében 2004-2006 között közel 9 milliárd forint felhasználására került sor a Közép-dunántúli régióban –tájékoztatott Pál Béla a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke sajtótájékoztatón Székesfehérváron. A legtöbb támogatást, 3,2 milliárd forintot turisztikai fejlesztésre költhették a pályázók. A 2007-2013 között rendelkezésre álló 170 milliárd forint uniós forrás teljes körű felhasználása és a pályázók felkészítése érdekében partnerségépítő programot valósított meg a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség az elmúlt két évben. A részletes háttéranyagot itt találja!

 A Közép-dunántúli régió elsőként a régiók közül, komoly sikerekről adhat számot, a ROP 3.1.3. program zárásával. A partnerségen alapuló együttműködéseket segítő tréning sorozat keretében több mint 2300 fő fordult meg rendezvényeken az elmúlt két évben. Elsősorban önkormányzatok dolgozói, civil szervezetek képviselői, vállalkozók vettek részt a térítésmentes programokon a régióban.

 A projekt az együttműködések fejlesztését a közösségi feladatokban résztvevők tapasztalatára és szakértelmére épülő többszintű együttműködés kialakításának elősegítésével kívánta elérni.

 Az együttműködések ösztönzése érdekében a projekt három fő tevékenységcsoport lebonyolítására vállalkozott: műhelymunkák során Települési Jövőképműhelyekben a kistérségi tervezési modell kialakítása; képzések, tréningek szervezése a kistérségi együttműködés elősegítésére; valamint képzések a helyi fejlesztésben érdekeltek szakmai felkészítésére, és közbeszerzések lebonyolításához.

 A ROP 3.1.3 programon belül lehetővé vált a megszerzett szaktudás további specifikációja, amely a helyi sajátosságokra építve más szervezetekkel, partnerekkel együttműködve alapot próbált biztosítani a helyi fejlesztési elképzelésekhez. Fejlesztések révén kívánta szolgálni a térség és település lakosságmegtartó erejét, úgy, hogy foglalkoztatási perspektívát kínál az eddig más településen tanuló fiataloknak, ezáltal növelve a helyi foglalkoztatást.

 A települések jövőbeli fejlődéséhez – a társadalmi konszenzus szükségessége és az integrált projektek támogatási forráshoz jutásának nagyobb esélye miatt – elengedhetetlen a partnerség és az együttműködés a helyi és a regionális szereplők között.

Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

Adóiroda

Ügyfélszolgálat

Főépítészi Iroda

Ügyintézés
   Webkamera

Belépés

Hírek