2024. Szeptember 10. Nikolett, Hunor, Miklós

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
 Gazdaság - 2008. 06. 16.
Kevés az innovációval foglalkozó cég Magyarországon
Messze alulmúlja az uniós átlagot a kutatás-fejlesztéssel és innovációval foglalkozó cégek aránya a magyarországi vállalkozások között - hangzott el az Európai Üzleti Hálózat (EBN) budapesti konferenciáján. Magyarországon csupán 600-700 innovatív vállalkozás működik, ami még akkor is rendkívül alacsony, alig 2 százalékos arány, ha csak a legalább 10 főt foglalkoztató cégek 40 ezres számához viszonyítunk.

A 12-15 százalékos uniós átlaghoz képest pedig még inkább riasztó ez a mutató - mondta Pakucs János, az Innostart Nemzeti Üzleti és Innovációs Központ elnöke. A szervezet rendezi az EBN 2008. évi konferenciáját, a kétnapos tanácskozás június 26-án kezdődik Budapesten.


A kongresszusának előestéjén döntöttek az innovációt és a benne részvevőket is segítő magyarországi BIC-hálózat létrehozásáról is: együttműködési megállapodást írt alá a Bács-Kiskun Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, az INNOSTART, a Székesfehérvári Vállalkozói Központ Közalapítvány és a ValDeal Innovációs Zrt. A négyek célként jelölték meg, hogy tevékenységük és szolgáltatásaik összehangolásával a lehető leghatékonyabban vesznek részt a magyar vállalkozói szektor fejlesztésében, javítják üzleti környezetét és innovációs kapacitását, különös tekintettel a mikro- és kisvállalkozásokra.

Az EBN az innováció ügyét előmozdítani hivatott nemzetközi szervezetek közül az egyik legjelentősebb, több mint 160 Üzleti és Innovációs Központot (BIC) tömörít. A központok - köztük például az Innostart - azt segítik elő, hogy egy ötletből üzletileg sikeres termék vagy szolgáltatás legyen. A kilencvenes évek elején alakult EBN soha korábban nem tartott éves kongresszust új uniós tagállamban. Az idei, 17. kongresszus megrendezésére öt tagszervezet pályázott. A tanácskozáson 36 országból több mint 300 innovációs szakember vesz részt.

Kroó Norbert, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) alelnöke szerint az EBN helyszínválasztása a magyar innovációs szervezetek munkájának elismeréseként értékelhető, és egyben jelzés is az egész térségnek, hogy kapcsolódjon be jobban az európai kutatás-fejlesztési és innovációs vérkeringésbe. A kongresszus kiemelt célja éppen ez, a nyitás az új uniós tagállamok felé és a szorosabb együttműködés kiépítése a közép-kelet-európai államokkal - mondta az MTA alelnöke.

Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

Adóiroda

Ügyfélszolgálat

Főépítészi Iroda

Ügyintézés
   Webkamera

Belépés

Hírek