2024. Szeptember 06. Zakariás, Beáta

MENÜ

Önkormányzat

Polgármesteri Hivatal

Intézmények

Gazdasági Társaságaink

Környezetvédelem
 


Hirdetés
Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés
 
  Gazdaság  -  2011. 03. 31.
Fórum a gazdaságfejlesztési pályázatokról a kamarában
 Hatmilliárd forint uniós forrás áll a Közép-Dunántúli Operatív Program keretében a régió gazdaságának, vállalkozásainak fejlesztésére. A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséggel együttműködve vállalkozói fórumot szervezett, melynek keretében a két szervezet szakértői tájékoztatták a térség gazdasági szereplőit a régióban működő vállalkozásokat érintő pályázati lehetőségekről.
 
 A fórumon a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség vezető tervező kollégája az Új Széchenyi Terv bevezetésével átalakított pályázati rendszer pozitív változásaira; az egyszerűbb szabályozásra, az átláthatóbb intézményrendszer kialakítására, az elektronikus pályáztatásra, az adatlapok egyszerűsítésére, valamint a pályázatok hosszú időtartamra történő nyitva tartására hívta fel a figyelmet. Kígyóssy Gábor elmondta, a program középpontjában a foglalkoztatás bővítése, hazánk pénzügyi stabilitásának fenntartása, a gazdasági növekedés feltételeinek megteremtése, valamint versenyképességének javítása áll. Az Új Széchenyi Terv célkitűzéseihez igazodva határozták meg a Közép-Dunántúli Operatív Program 2011-2013-ig tartó időszakára vonatkozó akciótervét is, melynek keretében összesen 6 milliárd forintos uniós forrás áll a régió gazdaságának fejlesztésére. Itt ipari parkok, iparterületek fejlesztésére, vállalkozói inkubáció támogatására, valamint telephelyfejlesztésre pályázhatnak a vállalkozások, de emellett klaszterek létrejöttét és azok fejlődését is támogatja a program. A KDOP keretében turisztikai szolgáltatások, illetve az egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztésére, valamint turisztikai attrakciófejlesztésre is pályázhatnak a kis-és középvállalkozások. Erre a célra több mint 7 milliárd forint lett elkülönítve. Emellett önkormányzattal együtt, konzorciumi partnerként a vállalkozásoknak lehetőségük van az értékmegőrző és funkcióbővítő városrehabilitáció megvalósítására kiírt pályázatokon is indulni – sorolta a KDOP-s pályázati lehetőségeket a vezető tervező.
 
 Óber Andrea, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség gazdaságfejlesztési csoportjának vezetője a fórumon a „Vállalati együttműködés, és klaszterek támogatása” elnevezésű pályázati konstrukció lehetőségeiről számolt be. Itt a cél a vállalkozások és egyéb szervezetek közötti valós, piaci alapú, sikeres együttműködés ösztönzése, a kis-és közepes vállalkozások hálózatba szervezése, valamint az innováció orientált fejlesztések és kooperációk létrejöttének előmozdítása. A kiírásra március 1-től lehet pályázatokat benyújtani, a rendelkezésre álló keretösszeg pedig 500 millió forint. A KDRFÜ gazdaságfejlesztési csoportvezetője elmondta még, hogy ugyanez a kiírás az év második felében is megjelenik majd 250 millió forintos keretösszeggel. Óber Andrea a rendezvényen hangsúlyozta, a Közép-Dunántúli Operatív Program egyik legnépszerűbb és legsikeresebb pályázata, a telephelyfejlesztés is megjelenik mintegy 2,35 milliárd forintos rendelkezésre álló forrással várhatóan május elején, azt megelőzően pedig a pályázat társadalmasítása folyik, amely során a leendő pályázók is véleményezhetik a kiírást.
 
 A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályázati és innovációs tanácsadója az ágazati; Gazdaságfejlesztési Operatív Program pályázataira hívta fel a figyelmet. Szabó Sándor András előadásában hangsúlyozta az Új Széchenyi Tervben kijelölt hét kitörési pont közül a Vállalkozásfejlesztési Program keretében a kis-és középvállalkozások technológiafejlesztésre, vagy komplex vállalati technológiák fejlesztésére pályázhatnak, de mikrovállalkozások bővítésére is van lehetőség hitelfelvétellel kombinálva. Szabó Sándor András nem annyira a kis-és közepes méretű vállalkozásoknak szóló pályázati lehetőségként, de feltétlen fontos elemként említette a vállalatok, valamint az akkreditált klaszter tagvállalatok technológiai innovációjának támogatását, és az innovációs eredmények hasznosítását elősegítő pályázatokat, amelyek az Új Széchenyi Terv Tudomány- Innováció Programjának elemei.
 
 A Kamara, valamint a KDRFÜ szakemberei kiemelték, örülnek a pályázati rendszer egyszerűsödését eredményező intézkedéseknek, és remélik, minél több vállalkozás jut majd pályázat segítségével fejlesztési forráshoz. Ehhez a jövőben is minden segítséget megadnak.
 
 A vállalkozások a megjelenő pályázati lehetőségekről az Új Széchenyi Terv és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján (http://ujszechenyiterv.gov.hu/palyazatok), a Közép-Dunántúli Operatív Program keretében meghirdetett pályázatokról pedig a KDRFÜ honlapján is folyamatosan tájékozódhatnak.
 
 

Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

Adóiroda

Ügyfélszolgálat

Főépítészi Iroda

Ügyintézés
   Webkamera

Belépés

Hírek