Környezetvédelem

Digitális közműtérkép, közmű-alaptérkép rendelés

Sport  -  2017. 02. 16. 14:10
Németh Zoltán aranyérme - fehérvári siker nemzetközi hőlégballon versenyen
Németh Zoltán, a fehérvári Alba-Ballon RE versenyzője a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Fülöp-szigeteken február 9-12. között megrendezett nemzetközi hőlégballon versenyen – összesen 31 versenyzőt utasítva maga mögé. Az eredményes versenyzésben nagy szerepe volt Ujpál Klára földi kísérő irányításának az emberpróbáló körülmények között.
Sport  -  2017. 02. 16. 08:25
Szurkolói információk az Újpest elleni szombati bajnoki mérkőzésre
A tavaszi szezon rajtja igazi rangadót hoz: az OTP Bank Liga 20. fordulójában az Újpest FC ellen lép pályára szombaton fél 4-kor a Videoton FC a Pancho Arénában. A kapuk és a jegypénztárak 13.30 órakor nyitnak szombaton. A fővárosiakkal még csak egyszer találkozott a Vidi az idei bajnokságban, akkor 4-3-ra nyert Henning Berg együttese. A Videoton FC ingyenes buszokat indít a meccsre.
Sport  -  2017. 02. 15. 21:45
Csúnya vereség, búcsú a playoff-reményektől
Sofron István nélkül állt ki a Dornbirn elleni hazai mérkőzésre a Fehérvár AV19, de nagyobb baj volt, hogy mintha az öltözőben maradt volna az egész csapat a meccs elején. Hamar elhúztak a vendégek, a Volán pedig képptelen volt felpörögni. A második játékrész végén már hattal(!) vezetett a Dornbirn, gyakorlatilag eldőlt, hogy nem jut a rájátszásba az ekkor teljesen szétesően játszó Fehérvár. A végére sem csökkent a különbség, de a szépítés összejött a Volánnak.
Fehérvár AV19 - Dornbirn 2-8 (0-3, 0-3, 2-2)
Sport  -  2017. 02. 15. 15:29
Újra futókkal telik meg a Halesz liget az V. Székesfehérvári Jótékonysági Szeretetfutáson
Jövő szombaton ismét a Halesz ligetben találkoznak a futni vágyók, hogy felhívják a figyelmet az egészséges életmód és a testmozgás fontosságára. Pothárn Fanni Sára BSI futónagykövet és csapata február 25-én, szombaton vár minden mozogni, kikapcsolódni vágyó gyermeket és felnőttet, akik ezúttal is két táv teljesítése közül választhatnak.
Sport  -  2017. 02. 15. 09:08
Nálad a szerva, Nagyi! - családi tenisznap a VOK-ban
Az Alba Bianca Tennis Club szombaton már ötödször szervezi meg a hagyományos családi tenisznapját a Videoton Oktatási Központban. A „Nálad a szerva, Nagyi!” elnevezésű programon már az elmúlt években is több száz fiatal és felnőtt sportolt közösen. Cél a sportág népszerűsítése és a mozgássérültek testi és lelki segítése.
Részletes program a cikkben!
Sport  -  2017. 02. 14. 13:23
Székesfehérvár is bekerült Európa legjobb hokivárosai közé
A kanadai Flight Network utazási blog egy többhónapos kutatás során összeállította Európa legjobb hokivárosainak listáját. A negyvenkét csapatot tartalmazó listát az adott város jégkorongcsapata, bajnoksága, létesítménye, a szurkolók és a hokikultúra elemzése alapján állították össze, melybe a Fehérvár Av19 együttese is bekerült.
Sport  -  2017. 02. 14. 12:26
A triatlon-, duatlonszezon előtti első Alba triatlonos siker
Bár a dutalon versenyidőszak még kicsit várat magára, - a triatlon meg pláne – az Alba Triatlon SE versenyzői javában gyűjtik a kilométereket. A legtöbben még az edzéseken, de akadt olyan is, aki nem bírta verseny nélkül. Lukács Levente vasárnap a Tündérhegyi terepfutóversenyen indult, és ha már ott volt, meg is nyerte a 12,5km-es számot.
Sport  -  2017. 02. 14. 12:24
Színes tartalom, érdekes tudósítások
Együttműködési megállapodást jött létre a Fehérvár Enthroners Amerikai Football SE és a Fehérvár Médiacentrum Kft. között. A szerződés értelmében a Médiacentrum minden felületén tudósít és tájékoztat a fehérvári Koronázók mérkőzéseiről, valamint színes tartalmakkal népszerűsíti a csapatot és az amerikai futballt.
Sport  -  2017. 02. 14. 11:43
Komoly erőpróba vár a Magyar Kupában az Alba Fehérvárra
A Zsíros Tibor Férfi Kosárlabda Magyar Kupa Döntőben nyolc együttes küzd a végső sikerért. Az Alba Fehérvár a ZTE-vel kezd a negyeddöntőben, amely papíron a nehezebb ágra került: a zalaiak esetleges kiejtése után a Körmend vagy a Falco lehet a csapat ellenfele az elődöntőben. A tornának – első ízben – Győr városa ad otthont február 16. és 18. között.
Sport  -  2017. 02. 14. 07:43
Dupla megtiszteltetés érte a Fehérvár Lionz együttesét
A Magyar Frizbi Szövetség döntése értelmében a Fehérvár Lionz nyerte el az „Év csapata” díját 2016-ban. A díjat az elért eredmények, a felmutatott fejlődés és a klub aktivitása alapján ítélték oda a székesfehérvári egyesületnek. Emellett először adták át az év testnevelője díjat, amit szintén az egyesület tagja, Horváth Gyula nyert.